Usługi hydrauliczne – jaki jest zakres prac hydraulika?

montaż kotłowni lublin

Zawód hydraulika z pewnością zna każdy – to specjalista od instalacji wodnych oraz kanalizacyjnych. Korzystamy z jego pomocy np. gdy w domu cieknie kran, przyłącze wodociągowe lub zatkał się odpływ ścieków. Jednak powinieneś mieć świadomość tego, że zakres usług tego fachowca jest znacznie szerszy. Zajmuje się on zarówno naprawami, jak i różnego rodzaju pracami instalacyjnymi, w tym nierzadko związanymi z systemami gazowymi. Sprawdź już teraz, jakie czynności wykonuje doświadczony hydraulik i kiedy możesz skorzystać z jego pomocy!


Co znajduje się w podstawowym pakiecie usług hydraulika?

Gdy znajdujące się w budynkach instalacje wodne lub wodociągowe ulegną awarii, zwykle kończy się to niemiłymi konsekwencjami. Profesjonalna interwencja hydraulika ograniczy szkody związane np. z zalaniem podłogi, ścian czy piwnicy i fundamentów. Jednak kompleksowe naprawy rur i przyłączy, w tym kanalizacyjnych, to dopiero początek usług tego fachowca. Zajmuje się on także:

• modernizacjami istniejących instalacji – zarówno planowymi, jak i związanymi z usterkami, których nie da się naprawić bez wymiany niektórych elementów,
• udrażnianiem rur – najczęściej takie problemy sprawia kanalizacja, szczególnie podposadzkowa, do której trudno się dostać,
• montażem oraz serwisowaniem urządzeń grzewczych i sanitarnych,
• budową przydomowych systemów wodnych i kanalizacyjnych, np. basenów, zbiorników na szambo lub do zbierania deszczówki.

Wielu hydraulików ma także dodatkową specjalizację – montują oraz naprawiają instalacje gazowe. Usługi w tym zakresie świadczy również nasza firma z Lublina!


Nagła awaria wodociągowa lub kanalizacyjna? Z pomocą przyjdzie pogotowie hydrauliczne!

W przypadku niektórych awarii systemów wodnych czy ściekowych niezbędna jest szybka interwencja specjalisty. Urwane przyłącza kanalizacyjne, cieknący zawór na rurze wodociągowej, a może nieszczelna instalacja gazowa? To tylko przykłady usterek, którymi trzeba zająć się od razu po ich wykryciu.

Z tego powodu hydraulicy często rozszerzają swoją ofertę, prowadząc tzw. pogotowie hydrauliczne. Zakres tej usługi obejmuje głównie standardowe naprawy, nierzadko mające charakter tymczasowy. Co jednak najważniejsze, w tym przypadku zazwyczaj można liczyć na pomoc przez 24 godziny na dobę. Fachowiec zawsze jest pod telefonem i nawet w środku nocy natychmiast zareaguje na zgłoszenie związane z awarią wodociągu czy kanalizacji.


Hydraulik doradzi przed montażem instalacji wodnych, wodociągowych i kanalizacyjnych

Większość hydraulików to zarówno solidni serwisanci oraz montażyści, jak i świetni doradcy techniczni. Planujesz założenie nowych instalacji wodociągowych, wodnych lub do odprowadzania ścieków? Możesz zgłosić się do tego specjalisty i skorzystać z jego profesjonalnego wsparcia. W ramach usług hydraulicznych pomoże np. odpowiednio dobrać przyłącza kanalizacyjne czy rozplanować kanalizację podposadzkową.

Jeśli postawisz na usługi naszej firmy z Lublina, będziesz mógł dodatkowo skorzystać z doradztwa w zakresie instalacji gazowych. Zajmujemy się hydrauliką, jak i montażem urządzeń zasilanych gazem oraz systemów do jego dystrybucji.


Montaż i naprawę instalacji wodno-kanalizacyjnych zleć dobrym fachowcom!

Pamiętaj, że szeroki zakres usług hydraulicznych oferują tylko doświadczeni hydraulicy. Gwarantują oni także wysoką jakość realizacji prac. Planujesz montaż systemu wodociągowego lub kanalizacyjnego podposadzkowego? Zmagasz się z cieknącymi rurami wodnymi lub przyłączami do kanalizacji? Zgłoś się do naszej firmy Zakład Usług Gazowych. Zajmujemy się zarówno hydrauliką, jak i naprawą oraz montażem instalacji gazowych. Postaw na wsparcie specjalistów z wieloletnim doświadczeniem!← wróć na Blog